Навчальна практика здобувачів освіти за ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» проходила з 31 березня до 11 квітня 2025 року на базі ТОВ «ХВИЛЯ». Студенти на практиці ознайомилися з торгівельним підприємством, його структурними відділами, оволоділи навичками роботи продавця, навчилися проводити аналіз асортиментних позицій та зібрали необхідну інформацію для складання індивідуального звіту, захист якого проводиться по закінченню навчальної практики.
За відгуками здобувачів освіти важливою була можливість побачити й оцінити специфіку майбутнього фаху, оволодіти спеціальними компетентностями, нести відповідальність за роботу, вміти працювати в команді, набути навички міжособистісної взаємодії, які дозволять досягати професійних цілей.
Дякуємо керівництву ТОВ «Хвиля» за співпрацю з навчальним закладом та створення належних умов для якісної організації практичного навчання студентів.









06 березня у ВСП «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж ПДАУ» відбулася зустріч здобувачів освіти та працівників з начальником відділу надання послуг роботодавцям Лубенської філії Полтавського обласного центру зайнятості Тетяною Колєснік. Вона надала корисну інформацію щодо підбору роботи та сприяння працевлаштуванню молоді, про підтримку конкурентоспроможності на ринку праці шляхом навчання та отримання ваучера. Цікаву дискусію викликала тема можливостей та умов участі у програмах мікрогрантів «Власна справа».


11 лютого 2025 року для здобувачів освіти 2 курсу проведено цікаву онлайн-зустріч з фахівцями мережі мультимаркетів «Аврора». Менеджерка з освітніх проєктів та взаємодії з молоддю Катерина Бузінова ознайомила присутніх з історією виникнення та розвитку компанії, яка функціонує з 2011 року. Сьогодні мережа компанії налічує понад 1600 магазинів, 5 логістичних хабів та 4 офіси підтримки в Україні. Місія «Аврори» – покращувати наше повсякденне життя людей, роблячи товари для дому та душі доступнішими. До онлайн-зустрічі також долучились здобувачі фахової передвищої освіти за ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».


Коледж співпрацює зі стейкхолдерами не лише з питань освітнього процесу. Напередодні новорічних свят наші студенти щорічно відвідують провідні установи міста з веселими колядками. 26 грудня 2024 року теж проведено такий захід, у рамках якого всі працівники, студенти коледжу та провідні стейкхолдери «ЛУБНИФАРМ», ПП «ЛУБНИМАШ», ЛВЗ АТ «МОТОР СІЧ», ПП «ЛУБЕНСЬКИЙ ХЛІБОЗАВОД», ЛУБЕНСЬКА ОБ’ЄДНАНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ, ТОВ «ГРЕЙД ПЛЮС», ТОВ «ХВИЛЯ», ДНЗ № 12 «ЧЕРВОНА ШАПОЧКА» долучилися до благодійної акції «Підтримай ЗСУ разом з нами».



26 листопада 2024 року відбулося позачергове розширене засідання циклової комісії економічно-комерційних дисциплін, на якому були присутні керівники та представники підприємств різних сфер діяльності. Під час засідання було обговорено та схвалено спільні заходи в організації освітнього процесу, а також проведено опитування потенційних роботодавців з актуальних питань реалізації освітньо-професійної програми "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність".


16 жовтня 2024 року у рамках тижня економічно-комерційних дисциплін здобувачі освіти ОПП «Підприємництво, торгвівля та біржова діяльність» з викладачем Вікторією Пономаренко відвідали виробничі потужності ТОВ «Хвиля», де ознайомилися, як створюється популярний крафтовий напій торгової марки «Ярмаркова броварня». Досвідчений головний технолог розповів про секрети створення унікального смаку крафтового напою, а студенти мали можливість побачити весь процес виробництва. Екскурсія стала яскравим прикладом того, як теоретичні знання можуть перетворитися на практичний досвід.



15 жовтня 2024 року у рамках тижня економічно-комерційних дисциплін здобувачі освіти 3 курсу за ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» мали унікальну можливість поспілкуватися з експертом у галузі стартапів – пані Катериною Ірклієнко, яка працює у Clinical research organization. Пані Катерина поділилася своїм досвідом, порадами та власними здобутками на шляху до кар’єрного успіху. Ця онлайн-зустріч спрямована на розвиток практичних навичок здобувачів освіти та їх підготовку до реального ринку праці.


30 вересня 2024 року проведено зустріч здобувачів ФПО 3 курсу ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» з фахівцями головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Світланою Давиденко та Яною Кочергою. Захід мав на меті підвищити обізнаність молоді щодо небезпек тютюнопаління та протидії цих заходів. Знання та обізнаність - це перший крок до відмови від шкідливих звичок та вибору на користь здоров'я. Подібні заходи є важливими для формування здорового способу життя.


19 та 24 вересня 2024 року головні спеціалісти Управління захисту прав споживачів головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Світлана Давиденко та Яна Кочерга провели зустріч зі студентами ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», під час якої студенти отримали детальну інформацію про права споживачів при купівлі товарів належної та неналежної якості; механізм державного ринкового нагляду, який спрямований на захист прав споживачів. Завдяки таким заходам студенти отримують цінні знання, які допоможуть їм як у майбутній професійній діяльності, так і в повсякденному житті.


05 червня 2024 року у коледжі відбулася підсумкова науково-практична конференція за результатами виробничої практики здобувачів фахової передвищої освіти. На конференцію були запрошені стейкхолдери – керівники та провідні спеціалісти підприємств: Ліхтанська Людмила Григорівна – завідувачка одного з магазинів торгівельної мережі «Хвилинка» в м. Лубни; Мироненко Ніна Миколаївна – головний бухгалтер ФГ «Крапля»; Величко Віра Ігорівна – директор відділення Полтавське №31 АТ КБ «ПриватБанк». У ході конференції обговорювалися актуальні питання та особливості функціонування банківської сфери, системи обліку та оподаткування підприємств, розвитку агропромислового виробництва та комерційно-торгівельної діяльності. З доповідями виступили студенти 3-го курсу здобувачі ФПО за ОПП «Економіка» Мироненко Вікторія, Жаркова Анастасія. Доповідачі поділилися своїми враженнями від виробничої практики; проаналізували показники фінансового стану підприємств, що стали базами для проходження практики; обґрунтували змістовні висновки та надали свої пропозиції для перспективного розвитку.




З 04 березня до 22 березня 2024 року в рамках вивчення дисципліни "Комерційна діяльність" проходила навчальна практика здобувачів ФПО 3 курсу за ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на базі ТОВ "Хвиля". Метою практики є - вивчення основних правил торгівельного обслуговування населення, дослідження товарного асортименту та вимог до якості товарів. Практичне навчання є однією з форм організації освітнього процесу та обов'язковою складовою освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти, спрямована на завершення формування набутих компетентностей та отримання досвіду їх застосування.



17 листопада 2023 року викладач Вікторія Пономаренко для здобувачів ФПО 2 курсу за ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» в рамках співпраці та меморандуму про співробітництво зі стейкхолдерами організувала цікаве заняття-екскурсію на підприємство з виробництва меблів ТОВ "ГРЕЙД ПЛЮС". Підприємство займається розвиненою маркетинговою діяльністю та користується попитом на ринку збуту меблевої продукції. Екскурсія стала відмінною можливістю, щоб ознайомитися з процесом виробництва, технологіями роботи та побачити результати праці колективу у вигляді готової продукції для реалізації.



19 жовтня 2023 року здобувачі ФПО 2 курсу за ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» дізналися про захист прав споживачів та основні засади ринкового нагляду. До зустрічі зі студентами долучилися головні спеціалісти Управління захисту прав споживачів головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Світлана Давиденко та Яна Кочерга. Особливо цінною та корисною була презентація та розбір практичних кейсів. Всі учасники заходу охоче висловлювали свої думки, ставили запитання та отримували змістовні відповіді.

24 травня 2023 року у коледжі відбулася підсумкова науково-практична конференція за результатами проходження виробничої практики. На конференцію були запрошені стейкхолдери - представники установ та організацій (керівників служб та підрозділів підприємницьких структур): Логвин Любов Миколаївна – начальник відділу соціально-економічного розвитку території, екології Лубенської РДА; Букало Інна Анатоліївна – провідний бухгалтер відокремленого підрозділу «Лубенський верстатобудівний завод» Публічного акціонерного товариства «МОТОР СІЧ»; Ліхтанська Людмила Григорівна – завідуюча одного з магазинів торгівельної мережі «Хвилинка»; Прохоренко Тетяна Миколаївна – головний бухгалтер ВСП ЛФЕФК ПДАУ.
У ході конференції обговорювалися актуальні питання та проблеми розвитку банківської системи, казначейської сфери, агропромислового виробництва та комерційної діяльності. З доповідями виступили студенти 3-го курсу, здобувачі ФПО за ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Марічка Лисенко, Анастасія Трошина. Доповідачі розкрили особливості роботи на практиці; проаналізували показники виробничо-фінансової діяльності підприємств, що стали базами для проходження практики; обґрунтували змістовні висновки та надали свої пропозиції для перспективного розвитку установ та організацій.

