Експозиційні розділи музейної кімнати
Музейна кімната Відокремленого структурного підрозділу «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету» складається з чотирьох розділів, які охоплюють складний історичний період від будівництва приміщення навчального закладу до сьогодення.
В першому розділі висвітлені події, що відносяться до кінця ХІХ - поч ХХ ст. Саме в цей час за рішенням церковного синоду в Лубнах було завершено спорудження приміщень Лубенського духовного училища (1886р) і за кошти поміщиків-меценатів Лубенської Олександрівської гімназії (1908р). Приміщення були споруджено в стилі пізнього бароко і до сьогоднішнього дня являються одними з найстаріших і найкрасивіших будівель міста Лубен. Експозиція перших стендів музейної кімнати розкриває події пов’язані з створенням і діяльністю цих навчальних закладів нашого міста. На даних стендах розкрито їх історичний шлях розвитку, висвітлено біографію видатних випускників, які своєю діяльність і творчістю прославляли Полтавщину і Україну в цілому. До них можна віднести відомого літератора - Василя Барку, засновника Миргородського курорту -І.А. Зубковського, видатних поетес І-ї пол. ХХ ст. Г.В. Супруненко (Стелецьку) і Галину Орлівну (Мневську). Активно пов’язала своє життя з діяльністю Лубенської жіночої Олександрівської гімназії відома меценатка К.М. Скаржинська.

Окрасою експозиції даного розділу є фотографії м. Лубен на поч. ХХ ст. Також до цього розділу відносяться дві виставочні експозиції. На одній – нумізматична колекція поч. ХХ ст., на другій – документи про закінчення Лубенської жіночої Олександрівської гімназії.



В другому розділі музейної кімнати розкриті події пов’язані з змінами, що відбулись в житті нашого міста, втому числі приміщень нашого навчального закладу в І-й пол. ХХ ст. і в роки ІІ-ї світової війни.

Після утвердження влади більшовиків Жіноча Олександрівська гімназія і Духовне училище були закриті. Натомість в цих навчальних корпусах було відкрито початкові школи, які згодом перетворились в 1-шу і 56-ту залізничну школи міста Лубен. Оскільки 56-ю школою опікувалась Південно-західна залізниця, то вона мала найкраще навчальне оснащення: найновіші хімічні і фізичні лабораторії, навчальні корпуси і спортивний інвентар. Саме в цьому розділі міститься розповідь про особливості освітнього розвитку Лубенщини в І пол. ХХ ст. В ньому наведені фотографії і документи, що висвітлюють навчальний процес в 56-ій залізничній і І-й міській школах міста Лубен.

Період ІІ-ї світової війни в музейній кімнаті висвітлюють дві стендові експозиції, що розкривають події які відбувались в цей час в стінах наших навчальних закладів. В них розкрито героїчні подвиги юних піонерів: Вані Сацького, Толі Буценко і Борі Гайдая. Юні герої працюючи на залізничному депо, під час обідньої перерви пустили відремонтований ворожий ешелон по закритій лінії, після аварії депо на місяць вийшло з ладу. Подвиг комсомольців Тамари Гайдай і Лариси Луценко, які входили до підпільної групи і допомагали в’язням фашистського концтабору. І не дивлячись на те, що ці юні герої були схоплені гестапо і після катувань – страчені, їх подвиг навіки закарбувався в серцях жителів нашого міста.

В роки війни в приміщенні колишнього духовного училища жили німці, що охороняли фашистський концтабір. В приміщенні Олександрівської жіночої гімназії розміщувавсь пересильний табір для збору і відправки української молоді до Німеччини.Під час відступу фашисти використовуючи тактику «спаленої землі», зірвали приміщення наших навчальних закладів. На стіні зображено панораму зруйнованого приміщення 56-ї залізничної школи. Також в експозиції другого розділу музейної кімнати знаходяться залишки зброї часів ІІ-ї світової війни.

Третій розділ музейної кімнати присвячений періоду створення і розвитку Лубенського бухгалтерського технікуму. Цьому розділу присвячено 6 стендів, на яких зображені різні періоди існування навчального закладу від його створення до сьогодення.
На першому стенді міститься матеріал, що характеризує заснування Лубенського бухгалтерського технікуму в жовтні 1944 р, і труднощі з якими зіткнулись перші викладачі і студенти навчального закладу.

Два стенди розповідають про життя навчального закладу протягом 50-70-х р і 80-90-х років ХХ ст. Вони розкривають зміни в навчально-виховному процесі, що відбувались за цей час, і прослідковують особливості розвитку навчального закладу в 2-й половині ХХ ст.


Три стендові експозиції розкривають життєвий і творчий шлях директорів і викладачів технікуму, які своїм натхненням і невтомною працею сприяли швидкому розвитку нашого навчального закладу. Ще одна експозиція присвячена нашим випускникам, що змогли використати набуті знання для досягнення значних успіхів в своїй кар’єрі, і своєю плідною працею сприяли економічному і соціальному розвитку нашого краю і країни в цілому.



На честь відзначення 75-річчя коледжу, у 2019 році, третій розділ музейної кімнати доповнено капсулою часу, яка містить послання нащадкам від студентів.

Четвертий розділ музейної кімнати присвячений спеціальностям, що здобувають студенти нашого навчального закладу в стінах фінансово-економічного коледжу. В ньому висвітлюється їх створення, особливостях навчального процесу, здобутки студентів і викладацького колективу, а також здобуття практичного досвіду З спеціальностей, що обрали собі студенти і рівня затребуваності фахівців даних спеціальностей на ринку праці.


До цього розділу входять три виставочні композиції. Одна з них присвячена фінансово-банківській системі країн світу і включає в себе монетарну базу різних країн континенту.

Друга виставочна композиція охоплює фінансово-банківську систему України ІІ-ї пол. ХХ ст. Вона розкриває всі зміни, що відбулись в фінансово-банківському секторі нашої держави з середини ХХ ст. до сьогодення.

Третя виставочна композиція розкриває зміни, що відбулись в обчислювальній системі України протягом ХХ ст.

У закладі освіти особливу увагу приділяють вшануванню пам’яті про подвиг випускників коледжу, які героїчно віддали життя, захищаючи свою державу.
Даний розділ музейної кімнати присвячений випускникам нашого коледжу, які віддали своє життя, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України. Вони були не лише студентами нашого закладу, а й справжніми патріотами, мужніми захисниками, які обрали шлях честі та відваги.
Ця експозиція – данина пам’яті нашим героям, які назавжди залишаться у серцях вдячних нащадків. Ми пам’ятаємо. Ми шануємо. Вони живуть у нашій пам’яті та вільній Україні.

